Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YouTube ile ilgili fikirlerinizi ve yorumlarınızı merak ediyorum?
#1
Yaklaşık iki bir yıldır Youtube'yi kullanıyorum.Çok gereksiz ve boş videolarla dolu bir mecra.Bence faydalı videolar olmalı. Ben kendi alanım olan hat sanatını kanalımda tanıtmaya çalışıyorum.

Montaj konusunda yeni yeni bir şeyler öğreniyorum. Siber kursu bir yıldır takip ediyorum.
Koray beye çok teşekkür ederim.

Youtube kakkında görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılar
#2
YouTube'da da arz-talep ilişkisi vardır. İnsanlar bilgi içerikli videoları pek sevmediği için, para kazanmak ve popüler olmak isteyen içerik üreticileri, insana bir şey katmayan videolar üretiyor. İzleyiciler güzel içerik isteyene kadar böyle videolar görmeye devam edeceğiz.
#3
Koray beye katılıyorum tamamen arz-talep meselesi. Mesela 10-20 yaş arası büyük bir kitle ve bunların oyuna olan ilgileri sayesinde şu an gerekli/gereksiz yüzlerce oyun kanalı türedi. Aynı oranda Eğitim videoları hazırlayan bir çok kişi beklediği ilgiyi göremediği için ilerletmeden bıraktı. Tabi bunda biraz gelir meselesi de etki ediyor. Para kazanma uğruna başlayanlar hüsrana uğruyor özellikle Türkiye'de reklam bütçesi düşük olduğu için doğru düzgün paralar kazanabilen çok nadir insan var. Bu yüzden bu iş para için değil de hobi olarak veya birilerine gerçekten birşeyler öğretmekten keyif alanlar tarafından sadece sürdürülüyor.
nRAaLR.png

#4
tamamda bu hep böyleydi Smile
#5
Maalesef YouTube'da çoğu kanalların yaş kitlesi 8-15 yaş arası. Eğitime merak salmıyorlar açıkçası. Bu tür kanallarda gelişmekte zorlanıyor.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi