Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premiere Pro CC 2017 Geleneksel Ses Kayması ve Görüntü Çıldırması
Merhaba. Birkaç gündür adobe premiere'e merak saldım, sitenizden ve kanalınızdan da epey bişey öğrendim, eyvallah. Şimdi ben 2013 model i5 işlemcili Samsung NP300 serisi laptop kullanıyorum. Premier'e videoyu atıp editsiz normal izlediğimde birşey yok, ancak sequence'de örneğin razorla videoyu kesip biçip efek falan bişeyler yaptığımda ve videoyu izlediğimde efekten öncesi ve efekt kısmında sorun yokken, efektten sonra video adeta hızlı çekime almış gibi deliriyor birkaç saniye böyle devam ediyor ve sonra hızı normale dönüyor ancak ses çoktan kaymış oluyor. Kesip efekt yaptığım bölgede ya da tüm videoda render yaparsam düzeliyor gibi oluyor. Peki ben her yaptığım editte render mı almam gerekiyor. Ya da benim pc mi güçsüz kalıyor, nedir sorun sizce? Teşekküler.
Kurguyu bitirdikten sonra canlı izleme yaptırmak biraz işlemci biraz da ram ister. Program doğal olarak bu sebeple takılır.
(10 June, Saturday, 20:14)tarikalpat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kurguyu bitirdikten sonra canlı izleme yaptırmak biraz işlemci biraz da ram ister. Program doğal olarak bu sebeple takılır.

Sebebi bu mu diyorsunuz? Peki mesela ben normal editlerimi yapsam, canlı izlerken ki takılmaları önemsemesem, en son export verirken ki renderdan sonra mutlaka düzgün şekile editleriyle birlikte akar mı video?
Videolarınızda veya render ayarlarında bir sıkıntı olmadığı sürece düzgün bir şekilde akar.
Yıllar önce 2gb centrino işlemcili pc de kör misali kurgu yapıyordum. Ancak renderdan sonra rahatlıkla izleyebiliyordum.
Ayrıca ara render da alabilirsiniz. Enter a bastığınız zaman program ara render alır. Ne yaptığınızı daha kolay görmüş olursunuz.
Kolay gelsin.
Onu kafana takma herkesde oluyur
Render aldiktan sora sorunsuz izliyeceksin montajini

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi