Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maya ile Türkiye'de neler yapılabilir?
#1
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bu programı bir tanıdığım bana tavsiye etti ve biraz Google da baktığımda çok elverişli bir modelleme programı olduğunu gördüm. Ayrıca çok beğendim çünkü bu programla çok başarılı işler yapılır. Fakat Türkiye'de Maya programını bilen adam aranıyormu öğrenemedim. Çok hevesliyim ve Maya'yı öğrenmek istiyorum sizce iyi bir şirket vs. de yer alabilirmiyim? Ve tavsiyeleriniz nelerdir ?
#2
Anca kendi işinin patronu olursun. Maya programını bilen 3-5 kişi anca var zaten ülkede...
#3
Bu tür modelleme programlarını kullananlar ülkemizde kurgu programlarını bilenler kadar yok malesef. Ancak siz bunu pozitif düşünceye çekebilirsiniz. Kendinizi olabildiğince geliştirmeye çalışın derim. Ancak hemen sonuç beklemeyin. Sabırla oluyor bu işler Smile
#4
Ben de modelleme ve animasyona meraklanıp geçen hafta indirdim. Öncelikle animasyon da modelleme de gerçekten sabır işi, basit bir 10 saniyelik animasyon bile bi haftadan fazla uğraştırabiliyor. İş bulma kısmına gelirsek, bir şirkette yer alabilmen için belli bir seviyeye gelmen lazım ama programı iyi kötü öğrendiğin anda freelance olarak çalışmaya başlayabilirsin, özellikle reklamcılık olmak üzere birçok yerde iş yaparsın. Belli bir seviyeye geldiğinde de başvurduğun ilk şirketlere girebileceğini düşünüyorum çünkü yukarıda da söyledikleri gibi programı bilen az kişi var.
#5
Yorumlarınız için teşekkürler program üzerinde çalışmaya başladım yorumlarınızı dikkate alarak devam edeceğim Smile
#6
Maya programını ilk defa duyuyorum. Muhtemelen Türkiye'de de fazla uğraşan yoktur. Allah Kolaylık Versin. Ne diyelim.
#7
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, Türkiyede Maya kullanımı ile ilgili şunları söyleyebilirim evet çok fazla bilen yok programı ve öğrenmeye çalışan çok fazla kişi de yok bunun sebebinin ise programın çok karmaşık ve komplike olması diye düşünüyorum. Ancak Maya diğer 3D tabanlı programlardan daha farklıdır kısaca hepsini kapsar diyebiliriz bu yüzden Maya bilen bir kaç adım öndedir diyebiliriz Smile Ben Maya programını Üniversitede öğrendim ve bildiğim kadarıyla Türkiyede müfredat olarak yalnızca bizim okulda Maya öğretiliyor -TOBB Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü- Maya biliyorum kesinlikle işsiz kalmam diye bir şey tabii ki yok bu her alanda olduğu gibi burda da kendinizi geliştirmenize bağlı bir şey ancak dediğim gibi her zaman önde olursunuz. Maya Türkiyede çok fazla bilinip kullanılmasa bile yurtdışında Maya saygı duyulan bir programdır İzlediğimiz animasyon filmerinin neredeyse tamamının Maya ile yapıldığını göz önünde bulundurursak bu pek de şaşılacak bir durum değildir. Ayrıca arkadaşlar Pixar ve Walt Disney'de Maya kullanıldığını bilmekteyim. Maya'yı hala kullanmaktayım ve ara ara çalışmalar da yapmaktayım. Eğer bir sorunuz olursa bilgim dahilinde cevaplayabilirim.

Not: İlla Üniversitede öğrenilmesi gerekmiyor tabii ki bu arkadaşın, eğer kursa giderim diyorsanız İstanbulda Anima Okul diye bir firma var ve iyi olduğunu duymuştum bunun dışında eğer yabancı diliniz varsa youtube vimeo gibi platformlardan da derslere bakarak bir şeyler kapabilirsiniz.
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi