Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
●Kolay Yollardan After Effects'i Öğrenme●
#1
Merhaba siber dostlarım,
bu konumda size benim için en güzel video edit programı olan "AE'yi nasıl daha kolay biçimde öğrenebiliriz?"sorusunu kendi cümlelerim ve tecrübelerimle anlatacağım.Ae'nin temasını filan o griliği ilk gördümde ben bunu hayatta öğrenemem demiştim ama şimdi gönlüm başka programları kullanmaya el vermiyor Smile
ilk olarak size şunu söylemem gerekir ki benim Ae'ye başlayalı henüz 1 sene bile olmamasına rağmen senelerce uğraşıpta edinebileceğim bilgilere bu sürede çoğunu edindim.İşte size benim uyguladığım yöntemleri anlatacağım.

*İlk adımda tabii ki de temel dersleri mutlaka öğrenmelisiniz.Asla kendiniz 0 bilgi ile atılmamanızı tavsiye ederim.
daha sonra işte layer açmayı,transform ayarlamayı,kompozisyon açmayı,Timeleri ayarlamayı gibi gibi temel kavramları öğrendiğinizi keşfedeceksiniz.

*Daha sonra ise kendi kendinize hep videolar hazırlayın.Siber kurs'un video yarışmalarına katılmanızı şiddetle tavsiye ederim.

*Sonra ise (Bu en çok kullandığım yöntemdi Smile ) YouTube de gördüğünüz videoları nasıl yapıldığını kavramaya çalışın.Mesela yazı soldan sağa mı gidiyor?O halde transform vermiştir.Yazı yavaş yavaş kayboluyor mu ? Opace'yi ayarlamıştır.Gibi gibi...,

*En güzel yöntemlerden biri ise internetten hazır kompozisyonlar indirin.Ve kendinize göre düzenleyin.Yani kompozisyon algoritmasını yavaş yavaş çözün.

*Yaptığınız videoları arkadaşlarınıza izletin ve onların beğenmesi size moral ve azim verecektir.

*Eğer çok güzel bir sonuç istiyorsanız size Ae yetmez.Ben birden fazla programlarla çalışıp Ae de topluyorum.

*Daha sonra videonuza derinlik katacak Plug-in'ler yükleyin.Tabii onlarında öğrenilmesi bunun kadar zor olabiliyor.siz basitinden başlayın.Optical Flares gibi.

Konumu baştan sona kadar üşenmeden okuduysan belki bir yararım dokunmuştur.Hepinize kolay gelsin siberler Smile
 After Effects Candır! Smile
  


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi